home.slogan.alt
Eğitim Hizmetlerimiz > Sınıf İçi Eğitimler > Eğitimler > Muhasebe / Finans / Ekonomi > 2018 Eşiğinde Dünya ve Türkiye Ekonomisi Semineri

2018 Eşiğinde Dünya ve Türkiye Ekonomisi Semineri

(Eğitim süresi 1 gün, Kod: MU18)

Bizleri nasıl bir 2018 bekliyor?

Dünya Ekonomisi halen 2007-2009 finansal krizinin yaralarını sarmakla meşgul. Uzun bir aradan sonra ilk defa senkronize büyüme ortamına girildi ancak geleceğe yönelik büyüme görünümü kırılgan, büyüme üzerinde orta/uzun vadeli baskılar – demografi, aşırı borçluluk, üretkenlik düşüşleri, gelir eşitsizliği, talep yetersizliği, korumacılık/popülizm vb. -- devam ediyor. Kısa vadede ise gelişmiş ülkelerde devam eden ‘parasal normalleşme’, Çin’in ‘dönüşüm süreci’ ve Avrupa’da ki iyileşme süreci (özellikle Euro Bölgesi dinamikleri ve ‘Brexit’) en yakından takip edilen risk başlıkları olarak karşımıza çıkıyor.

Türkiye ekonomisi ise son yıllarda dalgalı ama dirençli bir görünüm sergiliyor, büyüme beklenenden daha olumlu gelişiyor.  2017 yılı da – beklentilerin aksine -- oldukça yüksek bir büyüme ile tamamlanacak. Ancak bu performansın devamı kolay gözükmüyor; buna ek olarak kırılganlıklarımız halen yüksek seyretmeye devam ediyor.  Son yıllardaki gelişmeleri nasıl okumalıyız, zorluklar ve kırılganlıklar nerelerde, geleceğe yönelik Türkiye ekonomisi için ne gibi senaryolarla karşı karşıyayız?

Güncel gelişmelere odaklanan ancak bu gelişmelerin ardındaki kritik makroekonomik kavramların da irdeleneceği bu eğitimimiz bir gün sürecektir.

Kontenjanımız sınırlıdır.


Eğitimenimiz: 

Dr.Murat Üçer
Murat Üçer, Global Source Partners Türkiye danışmanlığının yanı sıra Turkey Data Monitor kurucuğu ortağı ve Koç Üniversitesi yarı-zaman öğretim üyesidir. Finans kuruluşlarına, uluslararası firmalara ve kamu kurumlarına makroekonomik danışmanlık yapmakta; Türkiye ekonomisi ve küresel ekonomi üzerine makro seminerler vermektedir. Daha önce Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF), Credit Suisse ve Uluslararası Para Fonu’nda (IMF) ekonomist olarak görev almış, 2001’de Hazine ve 1997’de T.C. Merkez Bankası olmak üzere üst düzey danışmanlık görevlerinde bulunmuştur. Lisans ve Doktora derecelerini sırasıyla Boğaziçi Üniversitesi ve Boston College’dan alan Üçer’in Türkiye ekonomisi üzerine çok sayıda makalesinin yanı sıra Türkiye’de 2001 krizi üzerine yayınlanmış bir kitabı bulunmaktadır. Üçer, üç ayda bir yayınlanan, "Deloitte Ekonomik Görünüm" raporunun da yazarıdır.

İndirim Politikamız:

  • Eğitimimizde aynı kurumdan;

            3 ile 5 kişi arası katılımlarda %5
            6 ile 8 kişi arası katılımlarda %10
            9 kişi ve üzeri katılımlarda % 15 indirim yapılmaktadır.

  • Deloitte Türkiye alumni indirimi %10 olarak uygulanmaktadır.

* Birden fazla indirimden aynı anda faydalanılamaz. Böyle durumlarda en yüksek indirim oranı uygulanacaktır.

 

Eğitim Bilgileri
Görüntülediğiniz Deloitte Academy Eğitimi ileriki bir tarihte gerçekleştirilecektir.

Eğitim ile ilgili talep ve görüşlerinizi bize iletmek için tıklayınız.
Planlanmış eğitimlerimizin listesi için tıklayınız.